20.01.2022 - meniny má Dalibor

  • Predajňa na Štefánikovej ulici 3 v Bratislave otvorená v stredu, štvrtok a piatok od 10:00 do 18:00h. E-shop zatvorený. Uvedené obmedzenia sú len dočasné.
EURÓPSKY SOCIÁLNY MODEL - čo ďalej ?
  • website.labels.suggested

EURÓPSKY SOCIÁLNY MODEL - čo ďalej ?

Počet hlasov (0)

Blaha,Ľuboš (ed.)

ISBN: 978-80-224-1396-1

Vydavateľstvo: VEDA
Rok vydania: 2014
Počet strán: 480
Väzba: Tvrdá
Formát: 170x240mm
Hmotnosť: 910 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 14,18
Bežná cena s DPH: 18,91 €

Európsky sociálny model, ktorý občanom desaťročia zabezpečoval dôstojnú životnú úroveň, sociálne práva a rovnováhu v spoločnosti, čelí vážnym rizikám. Tie nesúvisia iba s aktuálnou ekonomickou krízou, ale aj s dlhodobejším procesom globalizácie svetových trhov. Globalizácia sa dnes riadi logikou neoliberalizmu, ktorá povzbudzuje vlády k liberalizácii, deregulácii a privatizácii. Liberálni ekonómovia predstavujú sociálny štát ako prežitok. Existuje však aj alternatívny názor, ktorý upozorňuje na zásadný význam európskeho sociálneho modelu, bez ktorého Európe hrozia obrovské nebezpečenstvá vrátane politickej a sociálnej nestability. Autorský kolektív publikácie tvoria významní ekonómovia, sociológovia, politológovia a filozofi pochádzajúci nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska či Veľkej Británie.
Kľúčová otázka teda znie: Čo robiť, aby si Európa zachovala svoju sociálnu tvár?

K tomuto titulu nie je recenzia.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií