27.05.2018 - meniny má Iveta

  • Z dôvodu organizačných zmien nie je od 1. mája 2018 možné platiť za e-shop objednávky v hotovosti do odvolania. Tieto objednávky nebudú spracované.
  • Prosím využite "Platba kartou vopred (VISA, MasterCard)", platba prevodom z účtu vopred a "ePlatby VÚB" , ktoré fungujú bezproblémovo.

STRÁNSKA - osada badenskej kultúry z obdobia eneolitu

Počet hlasov (0)

Horváthová, Eva - Nevizánsky, Gabriel

ISBN: 978-80-224-1583-5

Vydavateľstvo: VEDA
Rok vydania: 2017
Počet strán: 252
Väzba: Tvrdá
Formát: 210x298mm
Hmotnosť: 1100 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 20,00
Bežná cena s DPH: 25,00 €

Ostrožná poloha Mogyorós, v katastrálnom území obce Stránska, sa stala v rokoch 1985 – 1988 prvou a doposiaľ aj jedinou systematicky skúmanou lokalitou badenskej kultúry na území Gemera. Vedením terénnych prác boli poverení G. Nevizánsky z Archeologického ústavu SAV v Nitre a Š. B. Kovács, bývalý pracovník Gemerského múzea v Rimavskej Sobote. Poslednú, štvrtú výskumnú sezónu viedol G. Nevizánsky samostatne. Publikácia je zameraná na kompletné vyhodnotenie dokumentácie a archeologických nálezov pochádzajúcich zo sídliska. Archeologický materiál zo Stránskej, z polohy Mogyorós, tvorí súčasť zbierkového fondu Gemerského múzea v Rimavskej Sobote. Výnimkou je len archeozoologický materiál, ktorý je deponovaný v Archeologickom ústave SAV v Nitre.

Odborní recenzenti:

Dr. hab. PhDr. Lubomír Šebela, CSc.
PhDr. Zdeňek Farkaš, PhD.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií