21.06.2018 - meniny má Alojz

SOCIÁLNA PATOLÓGIA
  • website.labels.new

SOCIÁLNA PATOLÓGIA

Počet hlasov (0)

Ondrejkovič, Peter a kolektív

ISBN: 978-80-224-1074-8

Vydavateľstvo: VEDA
Rok vydania: 2009
Počet strán: 580
Väzba: Mäkká
Formát: 170x240mm
Hmotnosť: 980 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 16,00
Bežná cena s DPH: 20,00 €

Prof. PhDr. Peter Ondrejkovič, PhD.
Pracuje na katedre sociológie FF UKF v Nitre. Venuje sa otázkam sociálnej patológie, kriminológie, ako i sociológie výchovy, osobitne socializácie mládeže a otázkam metodológie spoločenskovedného výskumu. Je autorom viacerých monografií a štúdií, uverejňovaných u nás i v zahraničí. Osobitnú pozornosť venuje otázkam negatívnych stránok individualizácie mládeže, ktorá sa uskutočňuje na pozadí významných spoločenských zmien, nachádzajúcich svoj odraz v anómii rodiny.
Práca sa zaoberá rozborom aktuálnych inštitútov sociálnej patológie a v treťom prepracovanom a aktualizovanom vydaní prináša nové vedecké pohľady na skúmanú problematiku. Problematiku, ktorá je predmetom skúmania, upravujú i normatívne právne akty medzinárodného práva a medzinárodného sociálneho práva. V týchto intenciách treba pozitívne hodnotiť aktuálnosť zvolenej témy zo strany autorov a celkový systémový prístup s komentovaním úvah o budúcich trendoch. Zvolená problematika má výrazne multidisciplinárny charakter. Hodnotenie posudzovanej publikácie je veľmi pozitívne, autorský kolektív prejavil schopnosť komplexných vedeckých prístupov, spôsobilosť aplikovať a realizovať vedecké metódy.
Z posudku prof. JUDr. Vojtecha Tkáča, CSc.

Odborní recenzenti:

Prof. JUDr. Vojtech Tkáč, CSc.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií