23.07.2018 - meniny má Oľga

NAŠA PRÍRODA V KOCKE

Počet hlasov (0)

Saniga, Miroslav

ISBN: 978-80-224-1557-6

Vydavateľstvo: VEDA
Rok vydania: 2016
Počet strán: 184
Väzba: Tvrdá
Formát: 140x210mm
Hmotnosť: 430 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 8,00
Bežná cena s DPH: 10,00 €

Miroslav SANIGA (1964) je rodák z Liptova, z dediny Liptovské Revúce, učupenej v lone veľkofatranskej prírody. Láska k prírode predurčila aj jeho študijné kroky. Po skončení základnej školy v rodnej dedine a po gymnaziálnych štúdiách v Ružomberku študoval na Vysokej škole lesníckej a drevárskej vo Zvolene.
Po vysokoškolských štúdiách pracoval ako ochranca prírody v Národnom parku Malá Fatra. Priamy kontakt s prírodou v povolaní umocňoval nevšednú lásku autora k nej a jej súčastiam. V roku 1993 prechádza do Ústavu Ekológie lesa SAV. Jeho pracoviskom sa stala Výskumná stanica v Starých Horách. Tu pracuje ako vedecký pracovník pri výskume vtáčích spoločenstiev.
Autor je mimoriadne plodný popularizátor prírody. Doteraz mu knižne vyšlo 16 náučných titulov pre deti a 50 populárno-vedeckých publikácií pre dospelých čitateľov. V tlačených médiách publikoval viac ako 2000 populárno-vedeckých článkov, v rozhlase odznelo takmer 4000 jeho náučných príspevkov. V predzahrádke rodičovského domu v Liptovských Revúcach vybudoval „Rozprávkový vtáčí raj”, pozostávajúci z kŕmidiel a búdok pre početnú vtáčiu pospolitosť, ktorá sa tu zlieta zo široka-ďaleka najmä počas zimných mesiacov.

Odborní recenzenti:

RNDr. Ladislav Hlôška, PhD.
Považské múzeum Žilina

Ing. Benjamín Jarčuška, PhD.
Ústav ekológie lesa SAV Zvolen

doc. Ing. Stanislav Kucbel, PhD.
Technická univerzita Zvolen


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií