20.01.2022 - meniny má Dalibor

  • Predajňa na Štefánikovej ulici 3 v Bratislave otvorená v stredu, štvrtok a piatok od 10:00 do 18:00h. E-shop zatvorený. Uvedené obmedzenia sú len dočasné.
VEDA, vydavateľstvo Slovenskej akadémie vied, odvodzuje svoje začiatky od činnosti edičného pracoviska Slovenskej akadémie vied a umení (1942). V roku 1953 bolo vydavateľstvo pričlenené do Slovenskej akadémie vied ako účelové vydavateľstvo SAV, v rámci ktorého mala vychádzať vedecká literatúra – periodická i neperiodická.

V súčasnosti je vydavateľstvo otvorené publikačným potrebám celej širokej slovenskej vedeckej obce. Obohacuje slovenský a zahraničný knižný trh o vedeckú, populárno-vedeckú a náučnú literatúru, ktorá priťahuje náročných čitateľov. Odborné tituly, ktoré vychádzajú v našom vydavateľstve sú recenzované, čím je garantovaná kvalita ich obsahu.

Našim zámerom je prinášať na slovenský a zahraničný knižný trh informácie o najvýznamnejších výsledkoch vedeckovýskumnej činnosti vo vedách o neživej a živej prírode a v oblasti spoločenských vied, ako aj kvalitné zahraničné tituly, historickú a životopisnú literatúru.

Vydavateľská činnosť VEDY sa orientuje jednak na monografické práce akými sú diela o dejinách i súčasných podobách Slovenska, o slovenskej hudbe, jazyku, literatúre, filozofii, divadle, etnografii, technike, prírodných vedách, medicíne, právnej vede, ale aj encyklopedické a slovníkové diela, vysokoškolské učebnice, knihy populárno-vedeckého charakteru určené širšej čitateľskej verejnosti, memoáre a literatúru faktu.

Ocenenia

VEDA, vydavateľstvo SAV, ako prvé slovenské vydavateľstvo získalo certifikát ochrannej značky kvality a Zlatú medailu Slovak Gold. Knihy našich autorov každoročne dosahujú úspechy v súťaži Literárneho fondu o Cenu a prémie za vedeckú a odbornú literatúru, o Cenu Slovenskej akadémie vied či v iných súťažiach.

Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií