19.05.2024 - meniny má Gertrúda

Svet nie je malý, ale je čoraz menší

Počet hlasov (0)

Luby, Štefan - Rušin, Vojtech

ISBN: 978-80-224-1791-4

Vydavateľstvo: VEDA
Rok vydania: 2019
Počet strán: 318
Väzba: Tvrdá
Formát: 169x230mm
Hmotnosť: 800 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 11,25
Bežná cena s DPH: 15,00 €

Knižka dvoch profilujúcich autorov VEDY, vydavateľstva SAV, Štefana Lubyho a Vojtecha Rušina, je kronikou ich putovania za novými poznatkami i javmi, medzi ktorými centrálne postavenie majú zatmenia Slnka.

Popredný slovenský fyzik a organizátor vedy prof. Š. Luby vo svojich črtách spomína na svoje zahraničné cesty tak zo začiatku svojej vedeckej kariéry, ako aj z obdobia pôsobenia vo vedení Slovenskej akadémie vied. Jednotlivé kapitoly sú kaleidoskopom postrehov a dojmov z krajín od Ameriky až po Ďaleký východ. Jeho poviedky a črty nie sú jednoduchým cestopisom – reflektujú aj autorov vnútorný svet, zaujmú svojou múdrosťou a humorom

Tatranský astronóm, vedec, cestovateľ i fotograf Dr. Vojtech Rušin počas svojich 22 výprav za úplným zatmením Slnka navštívil mnohé, neraz veľmi exotické a vzdialené krajiny – sibírsku časť Ruska, Turecko, stredoafrický Niger, juh Afriky, Južnú Ameriku, vzdialené Galapágy, Marshallove ostrovy a i. Významným prínosom jeho kapitol je faktografická výpoveď, množstvo informácií nielen z geografického hľadiska, ale ja z hľadiska historického vývoja, stavu ekonomiky, kultúry, tradícií a zvykov.

Kniha Svet nie je malý, ale je čoraz menší ponúka mimoriadne pútavé čítanie, ktoré zaujme čitateľa najmä vďaka autentickosti výpovede a atraktivite prostredia.

Odborní recenzenti:

RNDr. Peter Biely, DrSc.
PaedDr. Jaroslav Švorc


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií