20.07.2024 - meniny má Iľja, Eliáš

  • Pozor: Zmena otváracích hodín ! Kníhkupectvo VEDA, vydavateľstvo SAV na Štefánikovej 3 v Bratislave bude z prevádzkových dôvodov otvorené v zmenenom čase od 12:00 - 18:00 hod v rovnakých pracovných dňoch pon-pia až do odvolania.
Keltské mincovníctvo a Bratislava
  • website.labels.new

Keltské mincovníctvo a Bratislava

Počet hlasov (0)

Vrtel, Andrej

ISBN: 978-80-224-2054-9

Vydavateľstvo: VEDA , SAV
Rok vydania: 2024
Počet strán: 80
Väzba: Tvrdá
Formát: 170x240mm
Hmotnosť: 158 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 10,31
Bežná cena s DPH: 13,75 €

Publikácia prináša nový pohľad na viaceré ťažiskové problémy keltského mincovníctva. Autor podrobne sleduje otázky technológie výroby i organizácie razby a mapuje aj rôzne oblasti uplatnenia mincí v dobe laténskej (symbol prestíže a statusu, nástroj legitimizácie moci a osobnej či rodinnej propagácie, obetina, miera hodnôt a obeživo). Široký priestor venuje aj výtvarnému prejavu a ikonografii mincí bratislavského typu. Nástup špecifickej romanizovanej symboliky na týchto razbách (kalydónsky kanec, harpya, okrídlený kentaur/sfinga) vysvetľuje väzbami keltských elít na stredomorské prostredie a ich postupnou akulturáciou. Približuje historické pozadie preberania námetov klasickej antiky a poukazuje na tradičný zvyk prijímania rukojemníkov z radov barbarskej nobility na výchovu v Ríme.

K tomuto titulu nie je recenzia.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií