12.06.2024 - meniny má Zlatko

Hodinárovo srdce
  • website.labels.new

Hodinárovo srdce

Počet hlasov (0)

Borčin, Emil

ISBN: 978-80-99961-08-2

Vydavateľstvo: Forum Sapientiae
Rok vydania: 2022
Počet strán: 75
Väzba: Tvrdá
Formát: 120x196mm
Hmotnosť: 210 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 6,75
Bežná cena s DPH: 9,00 €

Autor
Emil Borčin: Hodinárovo srdce
Autor (nar. 1946) po absolvovaní Filozofickej fakulty UK v Bratislave krátko učil na Gymnáziu Janka Kráľa v Zlatých Moravciach, od roku 1973 pracoval ako novinár a redaktor v denníku PRÁCA, v Národnom literárnom centre, mesačníku JAVISKO a od roku 2000 plné dve desaťročia ako šéfredaktor VEDY, vydavateľstva SAV. Prvé poviedky publikoval v časopise Mladá tvorba v rokoch 1966 – 1968. Je autorom rozhlasových rozprávkových hier (Malý princ z Ružovej planéty, Príbeh nástenných hodín, Rozprávka o kométe), rozhlasových hier pre mládež i dospelých (Hľadá sa hrdina, Krajina v daždi), ako aj prozaických kníh pre deti (Srdce na dne, Rozprávka o kométe – na motívy rovnomennej rozprávkovej hry). Pre dospelého čitateľa vydal knihu próz Neobývateľné miesto a výber z publicistiky a rozhovorov Tak som rozmýšľal & Slovo dalo slovo.


Môže človek vzdorovať nevyhnutnosti smrti? Je niečo silnejšie ako neodvratnosť konca ľudského života? Hrdina tohto básnicky prerozprávaného príbehu postavil proti poslovi zániku nezdolateľnú hrádzu – lásku. A ako to v rozprávke býva, pred takou silou musela cúvnuť aj smrť. Ako však predznamenáva rozprávač príbehu, takýto zázrak sa nemusí udiať len v rozprávke...

Nebolo to za horami,

nestalo sa ďaleko...,

veď tí ľudia žili s nami,

možno tamto za riekou,v kraji, v ktorom vládli králi

a kde možno chýbal kráľ,

no vodu tam prelievali

a piesok sa presýpal...K tomuto titulu nie je recenzia.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií