20.07.2024 - meniny má Iľja, Eliáš

  • Pozor: Zmena otváracích hodín ! Kníhkupectvo VEDA, vydavateľstvo SAV na Štefánikovej 3 v Bratislave bude z prevádzkových dôvodov otvorené v zmenenom čase od 12:00 - 18:00 hod v rovnakých pracovných dňoch pon-pia až do odvolania.
Človek raného novoveku
  • website.labels.new

Človek raného novoveku

Počet hlasov (0)

Duchoňová, Diana - Hanula, Matej a kol.

ISBN: 978-80-224-1887-4

Vydavateľstvo: VEDA SAV
Rok vydania: 2020
Počet strán: 440
Väzba: Tvrdá
Formát: 170x240mm
Hmotnosť: 840 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 17,62
Bežná cena s DPH: 23,49 €

Predmetom publikácie sú sociálne a kultúrne dejiny v období 16. až 18. storočia prostredníctvom perspektívy individuálnych aktérov. Ide o obdobie, ktoré bolo vzhľadom na okolnosti spojené s vojnou s Osmanskou ríšou, ako aj protihabsburskými povstaniami nesmierne dynamické, až turbulentné. Po skončení povstaní došlo k pokusu o modernizáciu krajiny prostredníctvom habsburského panovníckeho dvora. V tak rozsiahlych témach, a predovšetkým štruktúrach spoločnosti, sa však jednotlivec ako aktér dejín trochu strácal, alebo sa anonymizoval v mase svojej society (poddaní, mešťania). Spracovatelia jednotlivých okruhov sa preto zamerali nielen na dlhšie časové úseky, ale aj na prípadové štúdie a sondy v rámci spoločenských štruktúr. Príspevky autorov sa venujú predstaviteľom moci v Uhorskom kráľovstve, inteligencii, obyvateľom miest a vidieka a mužskému a ženskému svetu. Jednotlivé štruktúry spoločnosti vykresľujú aj pomocou konania jednotlivcov - konkrétnych životných osudov.
Kniha má svojim zameraním potenciál osloviť nielen odborníkov, ale aj širšiu verejnosť.

Recenzenti monografie:

prof. PaedDr. Ján Danek, CSc.
prof. PhDr. Vladimír Rábik, PhD.Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií