12.06.2024 - meniny má Zlatko

PLODY A SEMENÁ RASTLÍN V TVORBE OZDÔB A ŠPERKOV
  • website.labels.suggested

PLODY A SEMENÁ RASTLÍN V TVORBE OZDÔB A ŠPERKOV

Počet hlasov (0)

Illášová,Ľudmila-Šípošová,Helena-Juríková,Tünde

ISBN: 978-80-224-1276-6

Vydavateľstvo: VEDA
Rok vydania: 2013
Počet strán: 298
Väzba: Tvrdá
Formát: 165x230mm
Hmotnosť: 780 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 14,93
Bežná cena s DPH: 19,91 €

Autorky: Ľudmila Illášová, Helena Šípošová a Tünde Juríková
v tejto monografii ponúkajú netradičný pohľad na využitie plodov a semien rastlín, ako aj nahliadnutie do sveta prírodovedcov a umelcov. Využitie plodov a semien v ozdobnej tvorbe je téma veľmi široká. Kreatívnosť sa totiž nedá obmedziť žiadnou knihou, žiadnymi hranicami - má osobitné, často nevyspytateľné cesty. Je jedinečná tým, že môže striedať nové originálne nápady s nostalgickými návratmi do obdobia našich predkov. Preto aj téma o možnostiach uplatnenia širokej palety plodov a semien v umeleckom či praktickom využití nebude možno nikdy vyčerpaná.
Publikácia je určená všetkým, ktorí prírodu vnímajú srdcom. Vedia si ctiť jej dary a radi načrú do hlbín poznania tajomstiev a pestrého sveta tvarov a farieb.
Dúfame, že zaujme nielen biológov, ale aj gemológov a bude inšpiráciou pre šperkárov, výtvarníkov, návrhárov a všetkých ľudí, ktorých osloví krása a rozmanitosť prírody. Veríme, že sa nám podarilo naplniť poslanie monografie - obohatiť poznanie plodov a semien aj z estetického hľadiska s poukázaním na možnosti ich tvorivého využitia.
Súčasťou tejto publikácie je 28 stranový manuál na určenie plodov a semien, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v ozdobách.

Odborní recenzenti publikácie:

Doc. RNDr. Viera Feráková, CSc.
Ing. Mária Gabriela Ostrolucká, CSc.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií