18.07.2024 - meniny má Kamila

  • Pozor: Zmena otváracích hodín ! Kníhkupectvo VEDA, vydavateľstvo SAV na Štefánikovej 3 v Bratislave bude z prevádzkových dôvodov otvorené v zmenenom čase od 12:00 - 18:00 hod v rovnakých pracovných dňoch pon-pia až do odvolania.

Vrch BUTKOV (kamenný archív histórie slovenských vrchov a druhohorného morského života) /The Butkov Hill a stone archive of Slovakian mountains and of teh Mesozoic sea life history

Počet hlasov (0)

Michalík,Jozef-Vašíček,Zdeněk

ISBN: 978-80-224-1287-2

Vydavateľstvo: VEDA
Rok vydania: 2013
Počet strán: 168
Väzba: Tvrdá
Formát: 210x310mm
Hmotnosť: 890 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 16,50
Bežná cena s DPH: 22,00 €

Publikácia je zavŕšením tridsaťročného výskumu medzinárodného kolektívu geológov na ložisku Butkov, patriacom Považskej cementárni Ladce, ktoré je najúplnejším odkryvom manínskej jednotky centrálnych Západných Karpát. Ľavá dolná časť lomu je založená v strednokriedových butkovských slieňoch, najvyššia, pätnásta etáž je v spodnojurských piesčitých krinoidových vápencoch. Medzi nimi vstupuje vrstvový sled strednojurských až spodnokriedových súvrství, ktorých materiál slúži na výrobu cementu.
Kniha je vhodná pre zberateľov skamenelín a amatérskych záujemcov o geológiu.

K tomuto titulu nie je recenzia.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií