19.06.2024 - meniny má Alfréd

Republika Česko-Slovensko /Od monarchie k vlastnému štátu. I., II. časť
  • website.labels.new

Republika Česko-Slovensko /Od monarchie k vlastnému štátu. I., II. časť

Počet hlasov (0)

Pekník, Miroslav a kolektív

ISBN: 978-80-224-1904-8

Vydavateľstvo: VEDA SAV
Rok vydania: 2021
Počet strán: 1384
Väzba: Tvrdá
Formát: 160x235mm
Hmotnosť: 2340 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 18,75
Bežná cena s DPH: 25,00 €

Kniha Republika Česko-Slovensko je ďalšou publikáciou zo série odborných a vedeckých prác, ktoré vznikli na pôde Ústavu politických vied SAV v uplynulých rokoch. Jej autorský kolektív tvoria poprední a rešpektovaní odborníci slovenskej a českej vedeckej a vedecko-pedagogickej komunity, ktorí pôsobia a publikujú vo viacerých vedných odboroch, čím sa zabezpečila komparácia viacerých prístupov a interdisciplinarita interpretácie slovenského a českého politického diskurzu v oblasti výskumu utvárania a existencie spoločnej česko-slovenskej štátnosti. Tento štátny útvar i celá epocha jeho existencie zostáva živou a stále diskutovanou súčasťou dejín Čechov a Slovákov.

Základnou líniou diela je prezentácia širokého pohľadu na vznik Česko-Slovenska a priblíženie jeho následného formovania. Publikácia svojím záberom a jeho pestrosťou prekračuje úzko historický pohľad na problémy, od pôsobenia ktorých uplynulo už vyše sto rokov, ale stále sa o nich ešte v rôznych podobách diskutuje. V aktuálnych súvislostiach sa analyzujú politické, právne, vojenské, sociálno-ekonomické, kultúrne a iné aspekty sledovaného historického obdobia. Skúmajú sa aj medzinárodnopolitické aspekty týchto procesov. Cennou súčasťou publikácie sú príspevky o regionálnych aspektoch pôsobiacich pri vzniku Česko-Slovenska.


Recenzenti:

Prof. PhDr. Ján Liďák, CSc.
Doc. PhDr. František Škvrnda, CSc.
Doc. Mgr. Peter Juza, CSc., PhD.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií