19.05.2024 - meniny má Gertrúda

Štátne symboly Slovenskej republiky

Počet hlasov (0)

Vrtel Ladislav

ISBN: 978-80-224-1132-5

Vydavateľstvo: VEDA
Rok vydania: 2010
Počet strán: 182
Väzba: Tvrdá
Formát: 150x210mm
Hmotnosť: 500 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 6,38
Bežná cena s DPH: 8,51 €

Jadrom knihy Štátne symboly Slovenskej republiky sú základy praktického používania štátnych symbolov Slovenskej republiky, ilustrované početnými príkladmi ich správneho aj chybného aplikovania v každodennej praxi aj v slávnostných chvíľach.
Kniha obsahuje aj erbovú a vlajkovú etiketu, ktorej podstatou je úcta k vlastným i cudzím symbolom. Autor uvádza aj históriu vzniku a vývoja štátnych symbolov SR a pozornosť venuje aj vlajke Európskej únie, ktorá sa od vstupu SR do EÚ stala súčasťou vlajkovej prezentácie Slovenskej republiky. Knihu dopĺňa terminologický slovníček z heraldiky, vexilológie a sfragistiky. Súčasťou publikácie je aj znenie zákonov a ďalších predpisov upravujúcich súčasné používanie štátnych symbolov v Slovenskej republike.
Autor PhDr. Ladislav Vrtel je heraldik, archivár, historik. Pôsobí v Odbore archívov Ministerstva vnútra SR, je hlavným štátnym radcom pre heraldickú tvorbu a správcom Heraldického registra SR.
Obálka, kresby a grafická úprava: Tomáš Brúder.

K tomuto titulu nie je recenzia.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií