12.06.2024 - meniny má Zlatko

POETIKA FESTIVITY
  • website.labels.new

POETIKA FESTIVITY

Počet hlasov (0)

Zajac, Peter (ed.)

ISBN: 978-80-224-1935-2

Vydavateľstvo: VEDA SAV
Rok vydania: 2021
Počet strán: 158
Väzba: Mäkká
Formát: 170x240mm
Hmotnosť: 290 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 10,87
Bežná cena s DPH: 14,49 €

Zborník Poetika festivity (ed. Peter ZAJAC) autorského kolektívu René Bílik, Zora Prušková, Anton Vydra, Kristína Pavlovičová, Tibor Pichler, Aleksandra Hudymač, Marcela Mikulová, Daniel Domorák, Anna Kobylińska, Adam Bžoch, Fedor Matejov, Pavel Matejovič, Ľubomír Plesník, Dalibor Tureček, Peter Zajac je kolektívnym knižným výstupom výskumnej úlohy Poetika textu a poetika udalosti. Projekt a zborník je vedecky inovatívnym príspevkom k riešeniu problémov novej poetiky.
Úvod Petra Zajaca a pätnásť autorských príspevkov je venovaných rozsiahlej škále problémov novej poetiky. Je súčasťou inovatívnej poetiky udalosti, ktorá je kľúčovou súčasťou kultúry prezencie. Otvára veľkú oblasť inštitucionalizovaných a neinštitucionalizovaných foriem sviatkov, slávností, rituálov, ceremónií, a to posvätných, aj profánnych. Je poetikou príliš mnohého, prekračovania, transgresie, a poetikou príliš máloho, spätného návratu, regresie, pričom jeho osobitnou polohou je poetika limbickosti, pozdĺžneho pohybu na hraniciach regresie a transgresie.

Recenzenti zborníka:

Dr. Zornitza Kazalarska
prof. PhDr. Jelena Paštéková, CSc.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií