19.06.2024 - meniny má Alfréd

SEBAMASÁŽ pre každého /Tradičné postupy rozšírené o nové a originálne spôsoby určené širokej verejnosti, športovcom, osobám starším a zdravotne znevýhodneným.
  • website.labels.suggested

SEBAMASÁŽ pre každého /Tradičné postupy rozšírené o nové a originálne spôsoby určené širokej verejnosti, športovcom, osobám starším a zdravotne znevýhodneným.

Počet hlasov (0)

MUDr. Jánošdeák,Ján,st. - Ing. Jánošdeák,Ján,ml.

ISBN: 978-80-224-1427-2

Vydavateľstvo: VEDA
Rok vydania: 2015
Počet strán: 160
Väzba: Mäkká
Formát: 170x240mm
Hmotnosť: 290 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 7,13
Bežná cena s DPH: 9,51 €

Dlhoroční pracovnící v oblasti masáží MUDr. Ján Jánošdeák a Ing. Ján Jánošdeák prichádzajú vo svojej novej publikácii s tradičnými postupmi sebamasáže, ktoré rozširujú o nové a originálne spôsoby. Kniha je určená širokej verejnosti, športovcom, osobám starším a zdravotne znevýhodneným. Motiváciou na spracovanie a vydanie tejto problematiky boli početné, opakované podnety od ľudí strednej a najmä staršej generácie pri ich preventívnych snahách o dobrý stav tela, zdravia a výkonnosti, ako aj pri zmierňovaní prípadných rôznych telesných ťažkostí.

V súčasnosti sa sebamasáž zdôrazňuje viac než v minulosti, a to ako alternatívna forma s viacerými pozitívami, akými sú napríklad lepšia dostupnosť, menšia časová náročnosť, jednoduchšia organizácia realizovania. Okrem zvýšenej motivácie treba pri sebamasáži zdôrazniť jej ekonomickú výhodnosť.

Cieľom autorov je prispieť k uľahčeniu prijatia tejto užitočnej snahy, pomôcť pri zvládnutí nárokov na realizáciu sebamasáže v uplatňovaní potrieb bežných ľudí a športovcov pri ich úsilí o zdravie, stav tela a výkonnosť.

Osobitné možnosti ponúka sebamasáž športovcom pri ich príprave, súťažení a zotavovaní sa po záťažiach. Ide o to, aby pri svojich potrebách neboli odkázaní iba na iných poskytovateľov regenerácie a masáží. Cenná je možnosť doplňovania týchto činností sebamasážou, ktorá môže byť aj ich náhradou, a to ako na účely tonizačné – kondičné, tak aj relaxačné – zotavovacie, tiež napr. pri bolestiach v oblasti svalov, kĺbov, chrbtice, hlavy, končatín a niektorých ďalších telesných problémoch, pohybových obmedzeniach, zhoršenej koordinácii, slabosti – resp. nízkej sile a pod.

Tradičné postupy rozšírené o nové a originálne spôsoby určené širokej verejnosti, športovcom, osobám starším a zdravotne znevýhodneným.

Odborní recenzenti publikácie:

prof. h. MUDr. Miloš Matej, PhD.
MUDr. Martin Somora


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií