21.05.2024 - meniny má Zina

Stredoveké hrady na strednom Pohroní /Medieval castles in Central Hron region
  • website.labels.new

Stredoveké hrady na strednom Pohroní /Medieval castles in Central Hron region

Počet hlasov (0)

Pažinová Beljak, Noemi (zostavovateľ)

ISBN: 978-80-8196-052-9

Vydavateľstvo: Archeologický ústav SAV, tlač a väzba VEDA, vydavateľstvo SAV
Rok vydania: 2021
Počet strán: 246
Väzba: Tvrdá
Formát: 210x290mm
Hmotnosť: 1090 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 20,62
Bežná cena s DPH: 27,49 €

Publikácia prináša poznanie našej stredovekej minulosti a vychádza z množstva vzácnych informácií archeologických a historických prameňov. Zámerom knihy je stať sa jedinečným sprievodcom pre odborníkov, ako aj pre laickú verejnosť, ktorá chce poznať dejiny stredovekých hradov na strednom Pohroní, na ktorých členovia autorského kolektívu realizovali rôznorodé výskumné aktivity (archeologický, historický, stavebno-historický, archívny výskum) a na časti z nich dodnes prebieha stavebná obnova.


The work of a team of authors brings knowledge of our medieval past and uses the language of archaeological and historical sources. The book aims to become a unique guide for experts as well as the public who want to know the history of medieval castles. The publication provides an elaboration of research results of thirteen selected medieval castles in the Central Hron region where the author's team carried out various research activities (archaeological, historical, architectural-historical, archival research) and part of the castles is still undergoing construction restoration and renovation.

Posudzovatelia:

Dr. hab. Maxim Mordovin
PhDr. Jozef Labuda, CSc.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií