20.01.2022 - meniny má Dalibor

  • Predajňa na Štefánikovej ulici 3 v Bratislave otvorená v stredu, štvrtok a piatok od 10:00 do 18:00h. E-shop zatvorený. Uvedené obmedzenia sú len dočasné.
MALÉ KARPATY - príbeh pohoria
  • website.labels.suggested

MALÉ KARPATY - príbeh pohoria

Počet hlasov (0)

Urbánek,Ján

ISBN: 978-80-224-1362-6

Vydavateľstvo: VEDA
Rok vydania: 2014
Počet strán: 144
Väzba: Tvrdá
Formát: 165x230mm
Hmotnosť: 420 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 11,18
Bežná cena s DPH: 14,91 €

Autor Ján Urbánek opisuje v knihe Malé Karpaty – Príbeh pohoria reliéf južnej časti Malých Karpát v troch významových rovinách. V prvej hovorí o jednotlivých geomorfologických formách, o priestorových kompozíciách, ktoré vytvárajú, a o ich hierarchickom usporiadaní. V druhej významovej rovine sa sústredil na geomorfologické procesy, ktoré toto široké spektrum foriem vytvorili, rozpráva príbeh malých i väčších foriem a napokon načrtáva aj príbeh celého pohoria. Zameral sa na južnú časť Malých Karpát, no ich história je zasadená do celoslovenského geomorfologického kontextu. V tretej významovej rovine sa čitateľ oboznámi s geomorfológiou, so spôsobom, ako geomorfológovia myslia, ako si kladú otázky a hľadajú na ne odpovede. Jadrom knihy je komplexná geomorfologická mapa. Text spolu s obrázkami má funkciu podrobných vysvetliviek k tejto mape. Záverečná kapitola opisuje cestu, ako sa formovali názory slovenských geomorfológov na reliéf Malých Karpát.

Odborní recenzenti publikácie:

Prof. RNDr. Juraj Hreško, PhD.
Doc. RNDr. Miloš Stankoviensky, CSc.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií