19.05.2024 - todays name day is Gertrúda

PLANÉTA, NA KTOREJ ŽIJEME

Number of votes (0)

Broska, Igor a kolektív autorov

ISBN: 978-80-224-1436-4

Publisher: VEDA
Year of publishing: 2015
Number of pages: 176
Binding: Hard
Format: 165x230mm
Weight: 510 g
Availability: Stocked
E-shop price plus VAT: 13,13
Regular price plus VAT: 17,51 €

Publikácia ponúka prehľad geovedných poznatkov, ktoré sú užitočné pre pochopenie poznania dnešného sveta. Kniha je rozdelená do štyroch tematických celkov s doslovom, ktorý je pripomenutím si odkazu Medzinárodného roku planéty Zem z roku 2008.
Prvý tematický celok obsahuje kapitoly o hlbinách Zeme a ich dynamike a opisuje vonkajšie obaly Zeme. V druhom celku je načrtnutý vývoj a história života na Zemi.Tretí celok je venovaný geologickej stavbe Slovenska. Štvrtá časť opisuje surovinové bohatstvo Zeme a územia Slovenska, ale opísané sú tu aj typové minerály zo Slovenska a známe meteority z nášho územia. Spracovanie publikácie je výsledkom práce kolektívu autorov z Geologického ústavu SAV, Slovenského národného múzea - Prírodovedného múzea, Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského, Geofyzikálneho ústavu SAV, Geografického ústavu SAV, Ústavu hydrológie SAV a Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra.

Táto kniha svojím obsahom doplňuje prírodovedné učivo pre základné a stredné školy a odporúča sa ako doplnková literatúra k učebniciam prírodovedy, geografie a biológie.
Publikácia je doplnená o DVD animácie geologickej minulosti Zeme.

Odborní recenzenti publikácie:

Pavel Uher
Martin Sabol


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.