19.05.2024 - todays name day is Gertrúda

Ochrana zdravia I.
  • website.labels.new

Ochrana zdravia I.

Number of votes (0)

Ochaba,Róbert - Mikas,Ján - Kačmariková,Margaréta

ISBN: 978-80-568-0599-2

Publisher: VEDA , SAV
Year of publishing: 2023
Number of pages: 80
Binding: Soft
Format: 148X210mm
Weight: 120 g
Availability: Stocked
E-shop price plus VAT: 11,25
Regular price plus VAT: 15,00 €

Ochrana zdravia patrí medzi tri základné piliere verejného zdravotníctva. Okrem prevencie ochorení a podpory zdravia patrí neodmysliteľne, historicky, ku komplexu zdravotníckych opatrení, ktoré zvyšujú úroveň verejného zdravia.

Východiskom a predpokladom výkonu opatrení v oblasti ochrany zdravia v praxi sú v prvom rade právne predpisy európskych spoločenstiev a právne predpisy Slovenskej republiky. S cieľom poskytnúť informácie najmä pre študentov odboru verejné zdravotníctvo v podobe praktických výstupov, ktoré sa vzťahujú na výkon opatrení na úrovni orgánov verejného zdravotníctva, boli koncipované aj tieto skriptá. Prinášajú poznatky, fakty, východiská a výsledky, s ktorými sa v praxi dennodenne stretávame jednak ako občania, ako podnikatelia, ako zamestnanci, a ako tí, ktorí ich majú vytvárať. Porovnávame úroveň prijatých opatrení s pôvodnými výsledkami a stavom, aby sme zistili, kde sa nachádzame dnes. Aký pokrok sme v ochrane zdravia verejnosti urobili. A na druhej strane, vo vzťahu k iným inštitúciám alebo odberateľom našich služieb, premýšľame nad výzvami či problémami, ktoré sa snažíme a chceme riešiť správne, kvalitne a podľa okolností aj pružne. Úloha je to neľahká a nikdy sa nekončí.

No review for this title.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.