20.07.2024 - todays name day is Iľja, Eliáš

  • Pozor: Zmena otváracích hodín ! Kníhkupectvo VEDA, vydavateľstvo SAV na Štefánikovej 3 v Bratislave bude z prevádzkových dôvodov otvorené v zmenenom čase od 12:00 - 18:00 hod v rovnakých pracovných dňoch pon-pia až do odvolania.
Tradičné staviteľstvo a slohová architektúra na Slovensku
  • website.labels.new

Tradičné staviteľstvo a slohová architektúra na Slovensku

Number of votes (0)

Strelec, Karol

ISBN: 978-80-224-1928-4

Publisher: VEDA SAV
Year of publishing: 2021
Number of pages: 112
Binding: Hard
Format: 170x240mm
Weight: 420 g
Availability: Stocked
E-shop price plus VAT: 14,62
Regular price plus VAT: 19,49 €

Po prvýkrát sa k čitateľovi dostáva v knižnej podobe spracovaná téma o vzájomných vzťahoch tradičného staviteľstva a slohovej architektúry na Slovensku v ich dejinnom vývoji. Autor v širokom rozpätí pojednáva o vplyvoch architektonickej tvorby jednotlivých slohových období od gotiky po secesiu, z ktorých prevzaté slohotvorné prvky sa v modifikovaných formách rôznou intenzitou podieľali na dotváraní tradičného staviteľstva slovenského vidieka v časovej rovine od konca 18. do prvej tretiny 20. storočia; dokladuje to aj bohatým obrazovým materiálom. Tieto prepojenia výraznou mierou prispeli k značnej variabilite a druhovej rozmanitosti tradičného staviteľstva a tým i vytvoreniu jedinečných hodnôt a osobitostí stavebnej kultúry na našom území.

Vedeckí recenzenti:

PhDr. Anna Kiripolská
PhDr. Eva Králiková


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.