20.07.2024 - meniny má Iľja, Eliáš

  • Pozor: Zmena otváracích hodín ! Kníhkupectvo VEDA, vydavateľstvo SAV na Štefánikovej 3 v Bratislave bude z prevádzkových dôvodov otvorené v zmenenom čase od 12:00 - 18:00 hod v rovnakých pracovných dňoch pon-pia až do odvolania.
Tzv. Metodov Kánon na počesť svätého Dimitra Solúnskeho
  • website.labels.new

Tzv. Metodov Kánon na počesť svätého Dimitra Solúnskeho

Počet hlasov (0)

Braxatoris, Martin

ISBN: 978-80-224-1955-0

Vydavateľstvo: VEDA SAV
Rok vydania: 2022
Počet strán: 165
Väzba: Tvrdá
Formát: 165x235mm
Hmotnosť: 410 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 13,12
Bežná cena s DPH: 17,49 €


Tzv. Metodov Kánon na počesť sv. Dimitra Solúnskeho vznikol zrejme v druhej polovici 9. storočia a zachoval sa v množstve odpisov z 11. – 14., výnimočne až z 15. storočia. Pamiatka vzbudzuje intenzívny záujem obzvlášť tým, že je svojím obsahom spätá s byzantskou misiou na Veľkej Morave a s jej bojom proti trojjazyčníkom. Kánonu sa venujú početné štúdie a monografie významných slavistov súčasnosti i minulosti, napriek tomu však zostáva otvorených množstvo fundamentálnych problémov, ktoré s ním súvisia. Predkladaná monografia sa zameriava predovšetkým na interpretáciu sporných miest kánonu a tiež na otázky autorstva, datovania a okolností jeho vzniku. Kniha spracúva relevantné textové a kontextové informácie, ktoré dávajú do nového svetla viacero zásadných literárnohistorických a textologických problémov. Obsahuje tiež kritický a čitateľský preklad kánonu, ktorý sprístupňuje jeho obsah širšej verejnosti.Recenzenti:

PhDr. František Čajka, Ph.D.
prof. PaedDr. Martin Golema, PhD.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií