15.06.2024 - meniny má Vít

JAZYK v sociálnej kultúre

Počet hlasov (0)

Dolník, Juraj

ISBN: 978-80-224-1584-2

Vydavateľstvo: VEDA
Rok vydania: 2017
Počet strán: 248
Väzba: Tvrdá
Formát: 170x240mm
Hmotnosť: 520 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 9,00
Bežná cena s DPH: 12,00 €Kniha ponúka výklady autora zameraného na spätosť jazyka so sociálnou kultúrou. Pojem sociálna kultúra sa však zámerne nevymedzuje, aby sa výklady neobmedzili vopred určenými hranicami, lebo úmyslom autora nebolo postupovať podľa pripravenej štruktúry obsahovej schémy, čo by smerovalo k striktnému systematickému rozvíjaniu témy jazyk v sociálnej kultúre, ktorého výsledkom by bol koncepčný príspevok k sociálnokultúrne orientovanej lingvistike, resp. k osvetľovaniu sociálnej kultúry cez prizmu jazyka.
Autor v ôsmich kapitolách podáva svoje videnie rozličných prejavov jazyka vo vybraných výsekoch sociálnej kultúry, analýzy a interpretácie s filozofickým , epistemologickým , semiotickým, kulturologickým a komunikačnoteoretickým pozadím aj s prihliadaním na to, čo ponúka evolučná teória na pochopenie súčasného človeka v jeho jazykovej modalite v najširšom chápaní.

V kategórii spoločenské vedy, získala kniha Prémie za vedeckú a odbornú literatúru za rok 2017

Odborní recenzenti:

Prof. PhDr. Slavomír Ondrejovič, DrSc.
Prof. PhDr. Oľga Orgoňová, CSc.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií