19.05.2024 - meniny má Gertrúda

SLOVENSKO OČAMI SATELITOV

Počet hlasov (0)

Feranec,Ján

ISBN: 978-80-224-1105-9

Vydavateľstvo: VEDA
Rok vydania: 2010
Počet strán: 264
Väzba: Tvrdá
Formát: 165x230mm
Hmotnosť: 730 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 9,75
Bežná cena s DPH: 13,00 €

V každodennom živote na nás ešte nedolieha jeho spätosť so satelitnými technológiami a využívaním údajov zo satelitov, no v publikácii Slovensko očami satelitov v popularizačnej edícii Svet vedy sú súvislosti technológii s bežným životom zjavné.
Kolektív autorov pod vedením Jána Feranca poukazuje na históriu poznávania našej planéty prostredníctvom satelitov a satelitných technológii, hovorí o základnej charakteristike elektromagnetického žiarenia, využívaného na sprostredkovanie informácií pri sledovaní Zeme, charakterizuje satelity, využívané na Slovensku; no predovšetkým čitateľov oboznamuje s využívaním satelitov pri hodnotení a predpovedaní stavu počasia, stavu kozmického počasia, využitím satelitov v poľnohospodárstve pri kontrole výmery, ale aj pri prognózovaní úrody, pri kontrole zdravotného stavu lesov, mapovaní krajinnej pokrývky a sledovanie jej zmien, pri poznávaní geologických štruktúr a hodnotení katastrofických udalostí, aj pri využívaní globálnych navigačných satelitných systémov a v geodézii, pri výskume geodynamiky, v ochrane, tvorbe a monitoringu životného prostredia, pri migrácii zvierat a pod. Autori pridávajú aj prognózy vývoja a aplikácie údajov zo satelitov na najbližšie obdobie.
Autorský kolektív tvoria: Ján Feranec, Tomáš Bucha, Jozef Csaplár, Ján Hefty, Marián Jurášek, Ján Kaňák, Karel Kudela, Naďa Machková, Michal Sviček, Rastislav Vojtko, Peter Scholtz, Martina Nováková, Ildikó Szőczová, Rastislav Raši, Jozef Vladovič, Peter Reichwalder, Martin Zeman, Slavomír Finďo.

K tomuto titulu nie je recenzia.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií