12.06.2024 - meniny má Zlatko

Flóra Slovenska VI/2 1.časť
  • website.labels.new

Flóra Slovenska VI/2 1.časť

Počet hlasov (0)

Goliašová, Kornélia - Hodálová, Iva - Mereďa, Pavol

ISBN: 978-80-224-2000-6

Vydavateľstvo: VEDA,SAV
Rok vydania: 2023
Počet strán: 800
Väzba: Tvrdá
Formát: 170x240mm
Hmotnosť: 1395 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 22,40
Bežná cena s DPH: 29,87 €

Flóra Slovenska VI/2, 1. časť je v poradí 17. dielom monografickej edície Flóra Slovenska prezentujúcej výsledky základného výskumu diverzity rastlín Slovenska. Obsahuje taxonomicko-chorologické spracovanie 179 druhov a 30 krížencov patriacich do 53 rodov a piatich tribusov (Anthemideae, Astereae, Calenduleae, Gnaphalieae, Senecioneae) čeľade Asteraceae. Každý spracovávaný taxón (rod, druh, poddruh, resp. kríženec) je charakterizovaný z hľadiska nomenklatúry, morfológie, karyológie, biológie, ekológie, fytocenológie, úžitkovosti, ochrany a rozšírenia vo svete a na Slovensku. Súčasťou práce sú podrobné určovacie kľúče, mapy rozšírenia 103 taxónov na Slovensku a obrázkové tabule s ilustráciami 183 taxónov. Najdôležitejšie časti textov sú preložené do angličtiny.
Edícia Flóra Slovenska má vzhľadom k podrobnému spracovaniu rastlinného bohatstva Slovenska nezastupiteľné miesto v národnej kultúre i svetovej vede. Pre výskum biodiverzity panónskeho a karpatského regiónu je práca významná najmä tým, že prináša najnovšie a komplexné údaje nielen o vzácnych druhoch pôvodnej kveteny, ako sú endemické, reliktné, ohrozené alebo vyhynuté druhy, ale aj informácie o novodobo prenikajúcich nepôvodných a inváznych rastlinách. V knihe sú stručne prezentované aj druhy a krížence často pestované (úžitkové alebo okrasné), zo Slovenska mylne uvádzané alebo na Slovensku očakávané.

K tomuto titulu nie je recenzia.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií