30.06.2022 - meniny má Melánia

  • Naše Kníhkupectvo VEDY na Štefánikovej 3 v Bratislave je opäť otvorené Pondelok až Piatok v rovnakom čase od 10:00 do 18:00 h

ARCHITEKTÚRA POČÍTAČOV pre učiteľov

Počet hlasov (0)

Klimeš, Cyril - Pšenáková, Ildikó - Stoffová, Veronika

ISBN: 978-80-568-0064-5

Vydavateľstvo: Typi Universitatis Tyrnaviensis a VEDA, vydavateľstvo SAV
Rok vydania: 2017
Počet strán: 174
Väzba: Mäkká
Formát: 148x210mm
Hmotnosť: 230 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 16,88
Bežná cena s DPH: 22,51 €

Architektúra počítačov je dôležitá vedná disciplína vo vednom odbore, ktorá sa zaoberá počítačmi. Orientuje sa hlavne na konštrukčný návrh počítačových systémov, ich jednotlivých častí, funkčných blokov, konštrukčných elementov a (v širšom význame aj) periférnych zariadení. Zámerom autorov bolo napísať učebnicu pre predmet Architektúra počítačov učiteľského študijného programu informatiky. Snažili sme sa vybrať tie základné poznatky z oblasti architektúry počítačov, ktoré pomôžu študentom osvojiť si základné princípy fungovania počítačov, ich funkčných blokov a konštrukčných prvkov. Zároveň sme chceli poukázať na súvislosti a spôsob spolupráce hardvéru a softvéru počítača, aby sme vytvorili predpoklady nielen na úspešné štúdium ostatných predmetov študijného programu učiteľstva informatiky, ale aj prispeli k zdokonaleniu profilu absolventa tak, ako to definuje študijný program a ako si to vyžaduje budúca učiteľská prax a moderné školstvo.

Odborní recenzenti:

prof. Ing. Radim Farana, CSc.
prof. Dr. Ing. Imrich Okenka, CSc.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií