23.04.2024 - meniny má Vojtech

Začiatky polarizácie
  • website.labels.new

Začiatky polarizácie

Počet hlasov (0)

Lampl, Zuzana

ISBN: 978-80-224-1929-1

Vydavateľstvo: VEDA SAV
Rok vydania: 2021
Počet strán: 208
Väzba: Tvrdá
Formát: 170x240mm
Hmotnosť: 490 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 14,92
Bežná cena s DPH: 19,89 €

Vo svojej najnovšej monografii sa autorka podrobne zaoberá doteraz nespracovanou témou –vznikom prvého ponovembrového systému maďarských strán a paralelným vývojom politickej identity maďarských voličov na Slovensku v rokoch 1989 – 1990. Vo výskume použila rôzne pramene: historické diela a chronológie, výsledky súdobých i neskorších tematicky relevantných sociologických výskumov a výskumov verejnej mienky, stranícke programy, archívne materiály, vyhlásenia politikov a dobovú tlač vychádzajúcu v maďarskom jazyku na Slovensku. Okrem spomínaných prameňov ako prvá spracovala formou oral history podané spomienky maďarských protagonistov novembrových udalostí a predstaviteľov vtedajšej maďarskej politickej elity.

Ide o pútavé a dynamické vedecké dielo, venované všetkým, ktorí majú záujem spoznať, odkiaľ a kam smerujeme, a pre ktorých dejiny nie sú len zaprášené zväzky starých spisov, ale pokladnicou skúseností a poučení, ktorých platnosť dodnes pretrváva.

Recenzenti:
doc.Milan Kurucz, CSc.
doc. Mgr. Árpád Popély, PhD.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií