12.06.2024 - meniny má Zlatko

Verejné zdravotníctvo

Počet hlasov (1)

Šulcová, Čižnár, Fabianová a kolektív

ISBN: 978-80-224-1283-4

Vydavateľstvo: VEDA
Rok vydania: 2012
Počet strán: 654
Väzba: Tvrdá
Formát: 170x240mm
Hmotnosť: 1220 g
Dostupnosť: Na sklade
E-shop cena s DPH: 14,93
Bežná cena s DPH: 19,91 €

Verejné zdravotníctvo ako vedný odbor v posledných desaťročiach charakterizuje prudký rozmach. Je to aj výsledok toho, že ide o multidisciplinárny vedný odbor, stojaci na pilieroch biomedicínskych a prírodných vied, ako sú hygiena, epidemiológia, environmentálne vedy a tiež bioštatistika, ekonomika a manažment starostlivosti o zdravie populácie. K jeho rozvoju prispievajú aj genomika, proteomika, lipidomika, ako aj molekulová biológia, genetika, genetické inžinierstvo a ďalšie nové vedné disciplíny. Okrem toho liečebná starostlivosť o človeka začína v súčasnosti pociťovať pri hodnotení svojej efektívnosti silnejúci tlak ekonomických faktorov, a tak sa pozornosť stále viac upriamuje na prevenciu poškodení zdravia, predlžovanie veku (vrátane pracovného) a zvyšovanie kvality života, ktorú zdravie významne ovplyvňuje. Tento trend zvyšuje požiadavky na výchovu odborníkov verejného zdravotníctva na úrovni univerzitného vzdelávania vrátane postgraduálneho celoživotného vzdelávania. S týmito požiadavkami rastú aj nároky na kvalitnú odbornú literatúru.
Kolektív autorov, pracovníkov a spolupracovníkov Slovenskej zdravotníckej univerzity v Bratislave, Fakulty verejného zdravotníctva, predkladá čitateľom túto monografiu s cieľom vyplniť túto požiadavku a prispieť tak k zvýšeniu kvality vzdelanostnej úrovne a výchovy. Veríme, že sa splní svoje poslanie a stane sa cenným zdrojom informácií nielen pre študentov, vedeckých pracovníkov, pedagógov, ale aj pracovníkov v oblasti verejného zdravotníctva, poskytovania liečebnej starostlivosti, riadiacich pracovníkov na rôznych stupňoch štátnej správy a samosprávy, ako aj neštátnych organizácií, zaoberajúcich sa problematikou, ktorá zasahuje do sféry verejného zdravotníctva.

K tomuto titulu nie je recenzia.


Náš eshop používa k poskytovaniu služieb a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto eshopu s tým súhlasíte.
Viac informácií